Prywatność

Vegagastro

Wiodący dystrybutor nowoczesnych maszyn do lodów i cukierni

Firma Vegagastro rozpoczęła działalność w 2000 roku w Słupsku. Jej właściciel Dariusz
Krupa początkowo zajmował się importem używanych maszyn do lodów oraz ich renowacją. Jednocześnie prowadził lodziarnię, poszerzając swoją wiedzę na temat funkcjonowania branży. Nabyte w tym czasie doświadczenie pozwoliło poznać potrzeby klientów w zakresie doboru maszyn i optymalizacji procesów produkcji w ich zakładach.

Z początkiem nowego stulecia Vegagastro zostało autoryzowanym, wyłącznym
dystrybutorem amerykańskiej marki Electro Freeze na Europę. W ten sposób rozpoczęła się nasza współpraca z najbardziej prestiżowym producentem automatów do lodów na świecie. W jej toku Vegagastro wiele razy zdobywała wyróżnienie dla najlepszego dystrybutora marki.

Amerykański producent Electro Freeze specjalizuje się w produkcji urządzeń do produkcji lodów od blisko 100 lat. We współpracy z Electro Freeze stworzyliśmy pierwszą na świecie, fabrycznie przystosowaną maszynę do produkcji lodów świderków. Jest to oryginalne urządzenie do świderków dostępne na rynku, opatrzone wieloma patentami. Nie ma konieczności dodatkowych przeróbek maszyn. Wszystkie podzespoły dostosowane są do panujących przy produkcji świderków obciążeń.

Co więcej jako pierwsza firma wprowadziliśmy na rynek lody świderki produkowane na bazie owoców. Maszyny Electro Freeze dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych dają możliwość produkcji lodów na bazie zmiksowanych owoców. Sorbety owocowe produkowane w maszynach Electro Freeze stanowią wyróżnik i dają niespotykaną przewagę konkurencyjną naszym klientom.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Vegagastro było nawiązanie współpracy z włoską firmą ICETEAM1927, producentem takich marek jak Cattabriga, Promag, Coldelite i Ott Freezer. Dzięki temu oferta Vegagastro została rozszerzona o maszyny do produkcji lodów rzemieślniczych – gelato.

W 2018 roku w Sosnowcu powstał oddział terenowy Vegagastro. Nasza filia zapewnia
klientom z południowej części Polski dostęp do pełnej oferty oraz możliwość udziału w regularnie organizowanych pokazach, warsztatach i prezentacjach. Placówka gwarantuje także szybki dostęp do naszego serwisu.

Firma Vegagastro jest znanym i cenionym partnerem w wielu krajach na całym świecie. Współpracujemy w zakresie dostawy maszyn z bliskimi sąsiadami jak Niemcy, Francja, Holandia, Irlandia jak i odległymi krajami jak Australia czy Arabia Saudyjska.

Idąc za ciosem, kierownictwo Vegagastro w 2021 roku podjęło decyzję o rozpoczęciu ekspansji międzynarodowej. W styczniu 2022 roku powstał oddział Vegagastro Ukraina. Dystrybuowane przez nas maszyny trafiają do klientów w wielu krajach – nie tylko w Europie, ale także w takich lokalizacjach jak Australia, Indie czy Arabia Saudyjska.

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży gwarantuje naszym klientom fachową pomoc i doradztwo w zakresie doboru urządzeń oraz technologii produkcji lodów.

Nasza firma od ponad 24 lat zajmuje się uruchamianiem lodziarni w całej Polsce. Doradzamy w zakresie doboru lokalizacji, wyboru asortymentu oraz urządzeń i pełnej organizacji lodziarni. Uruchamiamy zarówno duże produkcje gdzie dzienna produkcja wynosi kilka ton lodów jak i mniejsze rodzinne biznesy. Prowadzimy doradztwo w zakresie doboru surowców do lodów oraz szkolimy w zakresie podstaw lodziarstwa. Nasza szkoła lodziarska cieszy się dużym prestiżem i wielką popularnością wśród lodziarzy. Szkolenia organizowane są w naszej szkole Polsce i we Włoszech. Dla naszych klientów organizujemy również kursy specjalne.

Misja Vegagastro to nie tylko sprzedaż funkcjonalnych urządzeń, ale przede wszystkim
profesjonalne doradztwo. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę i eksperckie wsparcie w doborze sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Przed przygotowaniem każdej indywidualnej oferty analizujemy dokładnie sytuację każdego klienta, doradzamy dobór technologii oraz możliwości i dopiero na tej podstawie doradzamy najbardziej optymalne rozwiązania i maszyny oraz urządzenia. Rozwijamy także nasz serwis, dzięki czemu jakościowo serwisujemy, konserwujemy i zabezpieczamy maszyny naszych klientów.

Vegagastro to bogata oferta sprzedażowa, unikalne doświadczenie w branży i wszechstronne kompetencje naszych specjalistów, które wzmacniają naszą pozycję na rynku i czynią nas wiarygodnym partnerem biznesowym.