Prywatność
Własny biznes – może lodziarnia?

Własny biznes – może lodziarnia?

Szukasz dobrego pomysłu na inwestycję z wysoką stopą zwrotu? Otwórz lodziarnię. Taki lokal gastronomiczny, z odpowiednio dobraną ofertą, pozwoli Ci cieszyć się nawet 800% marżą. Zobacz, dlaczego ten biznes może Ci się opłacić, i sprawdź, jak „wycisnąć” z niego jak najwięcej.

Otwarcie lodziarni – dlaczego warto?

Czy otwarcie lodziarni na pewno się opłaci? Jeżeli będziesz mieć dobry biznesplan, to może być Twoja szansa na sukces. Zobacz, dlaczego!

Marża do 800%

800-procentową marżę „wyciągają” oczywiście najlepsi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do ich grona. Jak osiągnąć takie wyniki? Składa się na nie wiele elementów – począwszy od doboru technologii produkcji lodów oraz surowców i półproduktów, aż po wybór odpowiednich maszyn do lodów czy techniki marketingowe.

Sezonowy charakter biznesu

Sezonowość to zaleta i wada branży lodowej – zależy, jak do tego podejdziesz. Przekujesz ten fakt w atut na kilka sposobów. Możesz np.:

  • prowadzić typowo sezonową sprzedaż lodów w budce lub przy pomocy przyczepy bądź mobilnego wózka – dzięki temu nie poniesiesz wysokich kosztów jesienią i zimą, a latem zmaksymalizujesz zarobki;
  • w okresie jesienno-zimowym oferować klientom lokalu zupełnie inne produkty – np. gofry, kawę, wyroby cukiernicze itp., tak aby biznes przynosił dochody przez cały rok. Takie podejście zapewni Ci większą różnorodność i spowoduje, że nie popadniesz w monotonię.

Stosunkowo łatwy start

Do branży lodowej możesz wejść różnymi drogami – nie tylko jako dostawca mrożonych słodkości od większego dystrybutora! Swoją jakość i markę możesz zacząć budować np. na bazie oferty lodów z automatu – włoskie, amerykańskie/ świderki czy hit ostatnich sezonów Lody Bałwanki, to strzał w dziesiątkę. Wystarczy nawet inwestycja w jedną maszynę.

Nieustannie rosnący rynek

Rynek lodów cały czas utrzymuje tendencję wzrostową, a osób, które sięgają po te rzemieślnicze czy z automatu, stale przybywa. Dlatego Ty również znajdziesz dla siebie niszę, nawet pomimo rosnącej konkurencji. Sekretem sukcesu jest znalezienie czynnika, który wyróżni Cię na tle innych lodziarni.

Jak otworzyć własną lodziarnię? Od czego zacząć?

Jeśli myślisz na poważnie o biznesie lodowym, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Skorzystaj z nich, zanim zaczniesz serwować mrożone słodkości.

Edukacja na start – sekret sukcesu

Aby wejść do branży lodowej pewnym krokiem, zacznij od dobrych szkoleń pod okiem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Dlaczego warto? Ponieważ w ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Na warsztatach, np. tych w ramach Akademii Vegagastro, zrozumiesz krok po kroku specyfikę naszej branży i poznasz sekrety techniczne produkcji lodów – z automatu: włoskich czy świderków oraz rzemieślniczych.

Dzięki temu będzie Ci łatwiej:

  • doprecyzować, co zaoferujesz klientom – czy mają to być lody z automatu włoskie bądź świderki czy postawisz na te tradycyjne, rzemieślnicze Gelato „gałkowe”;
  • dobrać odpowiednie maszyny do lodów – tak, aby mieć pewność stabilności produkcji i nie musieć kupować w trakcie sezony drugiej maszyny;
  • zorganizować swój biznes – tak od strony formalnej (sanepid itd.), jak i marketingowej;
  • pracować na wizerunek marki.

To wszystko złoży się na szybki sukces sprzedażowy.

Dobre maszyny do lodów to podstawa

Dobre lody, które pokochają klienci, powstaną tylko przy wykorzystaniu profesjonalnych, zaufanych urządzeń. Nie idź na kompromisy jakościowe, bo oszczędności, które tak osiągniesz, będą pozorne. Przypadkowy sprzęt może nie być tak wydajny, jak Ci obiecywano, a awaria w środku sezonu może sprawić, że stracisz zyski. Dlatego skontaktuj się z naszymi specjalistami i dobierz maszyny od producentów, którym ufają najlepsi.

Inwestuj w jakość na każdym kroku

Dobra jakość maszyn to nie wszystko. Niech podobne podejście towarzyszy Ci w kwestii surowców i półproduktów, a także obsługi klienta. Zadbaj o odpowiednie przeszkolenie pracowników – tak, aby byli profesjonalni i budowali w lokalu przyjazną atmosferę. Ona również spowoduje, że klienci będą do Ciebie wracać!

Podsumowując, lodziarnia może być świetnym pomysłem na biznes. Nie wahaj się – rozwiń skrzydła z naszym wsparciem. Skontaktuj się i zobacz, co możemy zrobić wspólnie!