Prywatność

Historia lodów Soft i Electro Freeze

1929 – Początek historii lodów soft i firmy Electro Freeze sięga 1929 r. kiedy to Charles Ericson założył w Nowym Jorku firmę Electro Freeze i jako pionier skonstruował i rozpoczął produkcję automatów do lodów soft.

Twórcą tego rodzaju lodów uważa się Toma Carvel, który rozpoczął sprzedaż lodów soft właśnie w 1929. Początkowo lody sprzedawał z punktu mobilnego ale uznał, że stały punkt przynosi większe profity. Swoją pierwszą lodziarnię otworzył w 1934 roku w Hartsdale, stan Nowy Jork.

Ekspansja Carvel Ice Cream: Po udanej lokalnej ekspansji, Carvel Ice Cream zyskał popularność dzięki swoim lodom soft. Firma wprowadziła również znane marki, takie jak Fudgie the Whale, co przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności lodów soft wśród konsumentów. Firma Caravel już jako globalna w USA z sukcesem działa do dnia dzisiejszego.

1933 – Henry C. Duke i jego syn, Gene, założyli firmę HC Duke & Son. Henry C. Duke i jego syn, Gene byli właścicielami firmy oferującej usługi serwisowane pralek.

1946 – Henry C. Duke i jego syn, otrzymali wielką szansę. Firma oferująca franczyzę Dairy Queen (Dairy Queen znana jest nadal na świecie, ma swoje punkty również w Polsce) poprosiła o stworzenie automatu do produkcji lodów. W rezultacie powstał pierwszy automat ciśnieniowy do produkcji lodów włoskich. Dairy Queen zaczęła otwierać coraz więcej punktów w stanach Zjednoczonych – wszystko dzięki współpracy i stworzeniu wyjątkowego automatu.
Wkrótce H.C. Duke wycofał się z serwisowania pralek.

1969 – Henry C. Duke i jego syn zakupili firmę Electro Freeze i poszerzyli swój zasięg również poza sieć Dairy Queen. Przez następne 30 lat, firma kontynuowała swoją działalność związaną z automatami do lodów włoskich, opierając się na doświadczeniu, ale rozpoczęła również wprowadzanie innowacji, które rewolucjonizowały branżę.

Electro Freeze jako pierwszy m.in.:

  • Zaprezentował granitior
  • Wprowadził system transferu mieszanki w automatach do lodów
  • Wprowadził przełącznik NOC umożliwiający konserwację nocną mieszanki
  • Połączył system ciśnieniowy i chłodzoną lodówkę w automatach
  • Wprowadził na rynek automaty dwusmakowe z możliwością produkcji miksa tych dwóch smaków (automaty 2+mix)
  • Mix-in flavor blender
  • Zaprezentował mikser umożliwiający wmieszanie np. ciasteczka do loda

W 2003 roku, H.C. Duke zostało kupione i weszło w skład Ali Group, która ma blisko 100 letnie doświadczenie w inżynierii przemysłowej, która stawia nie tylko na innowacyjne rozwiązania, ale również jest wierna tradycji.

Electro Freeze jest marką, która jest synonimem innowacyjności, poszanowania tradycji, niezawodności i długowieczności. Wybór urządzeń marki Electro Freeze to wybór maszyny niezawodnej, łatwej w obsłudze i długowiecznej co w perspektywie biznesowej maksymalizuje profity.